menu reklamne predmetymenu grafikamenu tlacmenu textilmenu kalendare diaremenu polepy autmenu tabule banerymenu rezana reklamamenu promo akcie

Používaním stránok prevádzkovateľa XTRA Slovakia s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.

VIAC INFO

Súhlasím

Ako používa spoločnosť Google súbory cookie nájdete na Viac info

Digitálna tlač sa čoraz viac približuje ofsetovej tlači, pričom každá z týchto technológií má svoje opodstatnenie.

Ofsetová tlač je jednou z najstarších technológií tlače. Jedná sa o nepriamu tlač, nakoľko sa výsledný obraz najskôr tlačí z tlačovej formy (plošnej, resp. valcovej) na gumený valec a z neho následne na papier. Jedná sa o mokrý proces tlače tlačovou farbou, ktorá sa prenáša z formy na tlačený materiál na základe rozdielnych fyzikálno-chemických vlastností tlačiacich a netlačiacich miest.

Náklady na ofsetovú tlač sú závislé od zložitosti tlačovej prípravy (treba vyrobiť tlačové formy – CTP platne na každú tlačenú farbu zvlášť, treba namiešať farby – CMYKové, resp. priame napr. Pantone, nastaviť stroj s čím je spojená aj určítá spotreba papiera). Tieto tzv. fixné náklady na prípravu stroja sa následne rozložia do variabilných nákladov na tlač v podstatnej miere závislých na tlačenom množstve.

Digitálna tlač je založená na digitálnom prenose obrazu. Pri laserových technológiách sa výsledný obraz najskôr nanesie na fotovalec laserom a následne na papier, kde sa tepelne zafixuje. Atramentové technológie tlačia výsledný obraz priamo na potláčaný materiál prostredníctvom piezo-tlačových hláv. Kvalitatívne je digitálna tlač na veľmi vysokej úrovni.

Náklady na digitálnu tlač nie sú závislé od zložitosti príprav. Tlač sa realizuje priamo z tlačových dát bez zložitejšieho nastavovania stroja. Nevzniká tu potreba rozloženia fixných nákladov na prípravu.

Tlačiť digitálne sa rozhodne oplatí pri menších sériách, kde je výrazne lacnejšia ako ofsetová tlač. Takisto z hľadiska rýchlosti realizovania zákazky a personalizácie tlačovín.

Akcie

Novinky

Blog

ikona1
ikona2
ikona3
ADRESA

Xtra Slovakia s.r.o.
Priemyselná 8/B, 917 01 Trnava
SLOVAKIA

KONTAKTY

Tel./fax: +421 33 544 6440
Mobil: +421 905 417 170
E-mail: info@xtrask.com

SOCIÁLNE SIETE:

facebook.com/xtraslovakia

PREVÁDKOVÁ DOBA

Pondelok - Piatok: 7:30-16:00
Sobota-Nedeľa: zatvorené

TOPlist

Xtra Slovakia, s.r.o.,2017 All rights reserved, web: fg Ateliér